Özelleştirme söz konusu olduğunda Şahin Hukuk Bürosu, sadece yerel ve yabancı kuruluşlara değil, kamu kuruluşlarına da geniş alanda hukuk hizmeti sağlamaktadır. Özelleştirme konusunda teknik ve pratik bilgiye sahip olan Şahin Hukuk Bürosu, Türkiye için büyük önem taşıyan birçok özelleştirme projesine danışmanlık yapmıştır.

Şahin Hukuk Bürosu, özelleştirmelerin her safhasında müvekkil şirketlere hukuksal danışmanlık hizmeti vermektedir. Piyasadaki gelişmeleri mercek altında tutarak, müvekkillerin gelecekte karşılaşabilecekleri sorun ve sıkıntıları öngörüp, geniş kapsamlı bir danışmanlık hizmeti sunar ve çözüm süreçlerinin etkin katılımcısı olur.

Şahin Hukuk Bürosu, yeniden yapılanma ve özelleştirme prosedürlerinin uygulanması sürecinde etkin olarak görev alır ve iş takibi sağlar. Şirketler tam rekabetçi ve özelleştirilmiş piyasalarda faaliyet göstermeye başladıktan sonra da hizmetlerini sürdürür.

Ayrıca Şahin Hukuk Bürosu, enerji sektöründe de birçok özelleştirmeye danışmanlık hizmeti vermiş ve deneyimlerini zenginleştirmiştir.