Sevda ŞAHİN İHSANOĞLU

Kurucu Avukat

Avukat Sevda ŞAHİN İHSANOĞLU, 1979 yılında dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini bölge birincilikleri ile tamamladı. 2001 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden başarı ile mezun oldu. Avukatlık stajının ardından 2003 yılında ruhsatını alarak, İstanbul Barosu’na 28533 Sicil Numarası ile kaydını gerçekleştirdi.

2003 yılında Almanya’da Volkshochschule ve Geothe Institut’ta 24 aylık dil eğitimi ve alan araştırmalarını tamamlayan Av. ŞAHİN İHSANOĞLU, Mittelstufe düzeyinde dil sertifikası almaya hak kazandı. Bu dönemde uluslararası araştırmalara yoğunluk vererek, Paris İnsan Hakları Mahkemesi, Amsterdam Üniversitesi ve İsviçre’de çeşitli sertifika programlarına katılarak, Avrupa Hukuku üzerinde araştırmalar yaptı. Böylece ulusararası konsept ve vizyon perspektifinde oldukça önemli odak eğitimleri ile mesleki donanım düzeyini geliştirdi.

Av. Sevda ŞAHİN İHSANOĞLU, 2004’te Köln’de bulunan Örkün & Putzar Hukuk Bürosu’nun İnsan Hakları ve Türk Masası’nda göreve başladı. Daha sonra bu şirketle ortaklık geliştirme ve irtibat bürosu antlaşması imzaladı. Kariyerini Türkiye’de devam ettirmek üzere 2006’da İstanbul’da Şahin Hukuk Bürosu’nu kurdu. Şahin Hukuk Bürosu, küresel vizyon ve rasyonel paradigmalar ışığında, kollektif akıl ve ekip bilinci ile gelişimini sürdürmekte ve hukukun üstünlüğünü her geçen gün daha güçlü bir şekilde savunmaktadır. Örkün & Putzar Hukuk Bürosu’yla irtibat antlaşması halen devam etmekte olan Şahin Hukuk Bürosu, İstanbul ve Almanya’da alanında üst düzey nitelikli ekibi ile faaliyet göstermektedir.

Av. Sevda ŞAHİN İHSANOĞLU, sürekli yenilenme ve gelişime inanan bir hukukçu olarak, halen Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde, Özel Hukuk alanında yüksek lisans eğitimine devam etmekte olup, özellikle Ticaret Hukuku üzerine araştırma ve çalışmalar yapmaktadır. Hukukun uygulaması kadar kuramsal yanına da emek verilmesi gerektiğine inanan Av. Sevda ŞAHİN İHSANOĞLU’nun, yayınlanmış bilimsel makaleleri ve değerlendirmeleri de bulunmaktadır. Ayrıca, Fikri ve Sınaî Haklar Hukuku, Marka ve Patent Hukuku, Kadın Hakları ve Adli Yardım Semineri, Ceza Mahkemeleri Usulü Hukuku Semineri ve Arabuluculuk Eğitimi sertifikalarını da müktesebatına dahil etmiştir.

Bir hukukçu ve vatandaş sıfatı ile toplumsal yaşamın sorumluluklarının bilincinde olarak, birçok sosyal sorumluk projesine imza atmaktadır. Üyesi olduğu, çeşitli kademelerde görevler aldığı ve katkı sunmaya devam ettiği başlıca Sivil Toplum Kuruluşları şunlardır:

• Gönüllü Hizmet Vakfı (Mütevelli üyesi)
• Türk Eğitim Vakfı
• Tema Vakfı
• Genç Kız Sığınma Derneği (Hukuk Müşaviri)
• Türkiye Yardım Sevenler Derneği (Hukuk Müşaviri)
• İstanbul Yozgatlılar Federasyonu
• Darüşşafaka Yardım Derneğine Hukuk Müşavirliği

Tangün ÖRKÜN

Avukat

1968 Bonn/Almanya doğumlu, Köln Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Köln Eyalet Mahkemesinden ve Köln Yüksek Eyalet Mahkemesinden ruhsatlı ve Federal Almanya Cumhuriyeti’ndeki bütün sulh hukuk, eyalet ve yüksek eyalet mahkemeleri nezdinde temsil etme yetkisine sahiptir.

Jörg PUTZAR

Avukat

1971 Brandenburg a.d. Havel / Almanya doğumlu, Bremen Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Köln Eyalet Mahkemesinden ve Köln Yüksek Eyalet Mahkemesinden ruhsatlı ve Federal Almanya Cumhuriyeti’ndeki bütün sulh hukuk, eyalet ve yüksek eyalet mahkemeleri nezdinde temsil etme yetkisine sahiptir.

Begüm KAHVECİ ŞAHİN

Yönetici Avukat

1989’ da Balıkesir’de doğan Şahin liseyi Balıkesir Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2016 yılında mezun olup İstanbul Barosuna kayıt oldu. Şahin Hukuk Bürosunda yönetici avukat olarak çalışmaktadır. iyi derecede İngilizce bilen Şahin özellikle Aile Hukuku, Borçlar, Ticaret ve Medeni Hukuk, Sözleşme Hukuku alanında uzmanlaşmıştır.

Bengisu ÇAKIR ÖZKAYA

Avukat

1986’de Balıkesir’de doğan ÖZKAYA, liseyi Özel Eyüboğlu Koleji Lisesi’nde tamamladı. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2010 yılında mezun olup, İstanbul Barosuna Avukat olarak kayıt oldu. Şahin Hukuk Bürosunda avukat olarak çalışmaktadır. İyi derecede İngilizce bilen Özkaya özellikle İcra İflas Hukuku, Aile Hukuku, Borçlar, Ticaret ve Medeni Hukuk, Sözleşme Hukuku alanında uzmanlaşmıştır.

Burcu ALGIN

Finans /İdari İşler

1985 İstanbul doğumlu olan Algın Açık Öğretim Lisesi Sosyal Bilimler bölümünden mezun oldu. Açık Öğretim Fakültesi Kamu Yönetimi üzerine eğitimini tamamladı. Algın Çeşitli Hukuk Ofislerinde Yönetici Asistanlığı, İdari İşler ve Takip Memurluğu olarak görev aldı. Şahin Hukuk Bürosunda İcra Takibi - Finans ve İdari İşler görevini yapmaktadır.

İpek KOÇAK

Yönetici Asistanı

1994’ de Yozgat’ta doğan KOÇAK liseyi derece ile Sorgun Doğankent Lisesinde tamamladı. Abant izzet Baysal Üniversitesi Bankacılık ve Finans bölümünden 2017 yılında mezun olup, Ziraat Bankası ve Toprak Mahsulleri Kurumunda veri giriş elemanı olarak görev aldı. İyi derecede İngilizce bilen Koçak Şahin Hukuk Bürosunda Yönetici Asistanlığı yapmaktadır.